hehehe Forum Index hehehe
Forum na vsechno co zrovna potrebujemm
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Výběr piv - metodika. NOVINKA!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    hehehe Forum Index -> Lahvac 2010
View previous topic :: View next topic  

Omezit počet vzorků?
NE!
11%
 11%  [ 1 ]
Ano, nepovolit do degustace cizí a speciální piva.
66%
 66%  [ 6 ]
Ano, vybrat předem omezený počet vzorků.
22%
 22%  [ 2 ]
Total Votes : 9

Author Message
DnF
Site Admin


Joined: 31 Jul 2007
Posts: 74

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 4:15 pm    Post subject: Výběr piv - metodika. NOVINKA! Reply with quote

Jakou metodikou vybereme a pak odegustujeme piva. Nápady vítány.

Vybraná metodika se zde zveřejní, a podle ní si budou lidi moct vybrat pivo se kterým přijedou.

Zatím nic.


Last edited by DnF on Wed Jun 09, 2010 11:23 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
cunas
Site Admin


Joined: 05 Aug 2007
Posts: 96

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 7:49 am    Post subject: vicekolove Reply with quote

Pokud by se zase dovezlo více vzorků, tak by se dala rozdělit zakladní degustace po skupinách. Každá skupina by degustovala v pátek svoji část, ze které by vzešlo několik předních piv a ty by se nominovali na sobotni finále. Chápu, že by pak všichni neochutnali všechno, ale v podstatě by se nemělo nic zásadního stát.
Back to top
View user's profile Send private message
cunas
Site Admin


Joined: 05 Aug 2007
Posts: 96

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 7:57 am    Post subject: pivní kategorie Reply with quote

V Čechách se nám trochu zvětšuje záběr piv, takže už by bylo možné udělat i degustaci jiných stylů.

V podstatě se lahvová piva dají rozdělit
- piva světlé plzeňského typu
- výčepní (do 11% EPM)
- ležák (11-12,99 %EPM)
- speciální (nad 13 % EPM)
- piva tmavá (spodně kvašená)
- výčepní (do 11% EPM)
- ležák (11-12,99 %EPM)
- speciální (nad 13 % EPM)
- piva pšeničná
- nealkoholická piva
- piva speciální

V dobách minulých jsme se zaměřili pouze na světlé ležáky, kde je asi nejpočetnější zastoupení možných vzorků. O trochu méně je jich v kategorii černých a speciálních piv.

V posledním roce se také rozrostla skupina pšeničných piv (napadá mě Náchod, Svijany, Černá Hora, Herold).

Tak mě napadá, zda třeba neudelat v neděli dopoledne degustačku nealko piv.
Back to top
View user's profile Send private message
DnF
Site Admin


Joined: 31 Jul 2007
Posts: 74

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 9:35 am    Post subject: Reply with quote

No hele, ja bych se na ty specialy vykaslal uplne, stejne jako na cizi piva typu Zagorka, Mythos, Erdlehmbergfuhrer a podobny. Z toho Cunasova vyberu bych zustal a striktne se omezil na ležák světlého plzeňského typu(11-12,99 %EPM)

Muj navrh je jak jsem psal v mailu... Kazda ze tri skupinek nominovat piva do lahvace tak, aby celkovy pocet neprekrocil x, rekneme 20 (10 na kazdy den). Jak se k tomu ktera skupina postavi, jestli tajnym klasovanim, losovanim z klobouku, nebo exkurzema v pivovarech, to je otazka.

Co takhle udelat si preddegustaci maleho poctu vzorku, za Brno, klidne u nas nejakej vecer, a odegustovat si 7-8 vzorku. Klidne to opakovat u Marbase na Obilnaku, a i jinde treba - a tak vznikne vyber za Brnaky.

Budou tri zebricky, mergnou se nejakou metodikou kterou este promyslime, a mame na svete finalovou skupinu.
Back to top
View user's profile Send private message
johnnie-w
Chytrolin


Joined: 10 Aug 2007
Posts: 23

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Muj navrh smeroval pouze k tomuto rocniku, protoze bych rad vedel jak budeme hodnotit vzorky v patek a stejne vzorky v sobotu.
Tudiz navrhuji pocet priblizne 15 vzorku, ktere by se ochutnavaly v patek i v sobotu samozrejme v jinem poradi, nam neznamem.

Provedl jsem vyzkum ve vysledcich za minule rocniky (pouze 12%, pokud byly rocniky spojene tak jsem bral v uvahu pouze lezaky) a jako prvni kriterium pro vyber vzorku bych zvolil pocet umisteni v prvni 15ce.
Ty vzorky ktere se dostaly do prvni 15ky 5x a vice jsou automaticky v soutezi. U dalsich, s ucasti 3 - 4, byly secteny body z rocniku a podeleny poctem ucasti, aby vznikl prumer, ktery rozhoduje o umisteni.

Jak me upozornil Ferda, nektere pivovary jiz nefunguji nebo nebudou fungovat, tudiz by se poradi posunovalo k tem, ktere se zucastnit mohou.
Zvazoval bych i moznost divoke karty na pivo, ktere nekdo navrhne a nejak se na nem shodneme.

Zde je link na tabulku vyberu.

Code:

http://uloz.to/5059900/statistika-vysledku-a-vyber-pro-lahvac-2010.ods
http://uloz.to/5059901/statistika-vysledku-a-vyber-pro-lahvac-2010.xls


Pokud nekdo ma vysledky za rocniky ktere nemam, tj. 2001 a 2008 druhe kolo, a poskytne mi je tabulku opravim. Dekuji


Last edited by johnnie-w on Thu Jun 10, 2010 3:37 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
cunas
Site Admin


Joined: 05 Aug 2007
Posts: 96

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 7:57 am    Post subject: piva Reply with quote

Jenicku,
ja mam snad vsechny vysledky a dokonce i cetnost piv a a nejaka dalsi data. Zapatram a kdyztak poslu.
Back to top
View user's profile Send private message
DnF
Site Admin


Joined: 31 Jul 2007
Posts: 74

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 8:33 am    Post subject: Reply with quote

No vcera jsme to probirali v hospode ..
Ja tam porad vidim moznej problem zasadne ohrozujici ospraveditelnost existence nasi akce Smile Ferda rika ze uz jsme ustali kdejakou ostudu ... No ale kdyz se ukaze ze vysledky jsou naprosto nesmyslne po druhe degustaci ... co pak?
Jsem pro to risknout, jen upozornuju na cernou stranu mince Smile
Back to top
View user's profile Send private message
johnnie-w
Chytrolin


Joined: 10 Aug 2007
Posts: 23

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Takže otázka je, jestli máme odvahu se historicky znemožnit Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Otry
Chytrolin


Joined: 01 Aug 2007
Posts: 21

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 6:08 pm    Post subject: dvakrát hodnotit stejný vzorky? Reply with quote

No, já si myslím, že nemáme co získat. Protože tak nějak při kvalitní degustaci by se měly výsledky opakované degustace lišit jen málo.
Je ovšem jasný, že u nás to bude rozdíl jak prase. Víme, jak dopadl loni opakující se vzorek. Takže pokud chceme znevážit, celou soutěž s 15-letou tradicí, jdeme na to dobře.
Nicméně hlasuju proti. A Barunka, pokud vím, taky.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DnF
Site Admin


Joined: 31 Jul 2007
Posts: 74

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 6:22 pm    Post subject: Reply with quote

Jeste si vsimnete hlasovani na zacatku topicu, zatim vyhrava skrtani cizich piv a specialu ...
Vicemene souhlasim s Otrym, ze se to tutuove bude lisit, viz co jsem psal.
Back to top
View user's profile Send private message
johnnie-w
Chytrolin


Joined: 10 Aug 2007
Posts: 23

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 11:17 pm    Post subject: Reply with quote

Počet vzorků, at jiz se bude degustovat jakýmkoliv způsobem, bych ovsem stejne omezil, lonskych 37 bylo podle mne opravdu moc. Sice jsme to zvladli, ale kdo to ma vydrzet? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
cunas
Site Admin


Joined: 05 Aug 2007
Posts: 96

PostPosted: Fri Jun 11, 2010 7:25 am    Post subject: Reply with quote

No jo, ale je docela skoda nejake vzorky vynechat.NEdat jim prilezitost.
Jeste muzeme udelat nejake rozdeleni dle velikosti pivovaru a regionu.
Tady spis narazim na to, jak udelat reprezentativni vzorek. Leda opravdu v ramci regionu udelat preddegustacku, ktera nominuje vzorky do finale.
Back to top
View user's profile Send private message
johnnie-w
Chytrolin


Joined: 10 Aug 2007
Posts: 23

PostPosted: Fri Jun 11, 2010 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

30 vzorků je myslím dostatečné množství, dle statistiky se někdy účastnilo celkem 47 vzorků domácích ležáků. Z toho mají některé pivovary dvojí účast a některé už nefungují.

Na posledním ročníku, pokud dobře počítám, bylo po odečtení zahraničních, 29 domácích piv.
V roce 2008 na prvni casti lahvace 28.
Back to top
View user's profile Send private message
Ferdinand
Chytrolin


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 18

PostPosted: Thu Jun 24, 2010 3:55 pm    Post subject: Jsem pro 15 : 15 Reply with quote

Abych se také oficiálně vyjádřil. Jsem pro Jeníčkův nápad - v sobotu degustovat stejnych 15 piv jako v patek.

Nebuďme poserové!

F.
Back to top
View user's profile Send private message
cunas
Site Admin


Joined: 05 Aug 2007
Posts: 96

PostPosted: Thu Jun 24, 2010 10:28 pm    Post subject: pivo 2010 Reply with quote

http://mili.beer.cz/pivo_2010.xls

no nevim, priblizne z 53 moznych kandidatu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    hehehe Forum Index -> Lahvac 2010 All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group